EN UA

НОВИНИ

Порівняння інтенсивності післяопераційного болю при пломбуванні каналу кореня зуба біокерамічним та традиційним матеріалом

НОВИНИ
Новини медицини
3 хв. читати
02 листопада, 2021

Що нового?

У порівнянні з пломбуванням каналу кореня зуба традиційним матеріалом, пломбування біокерамічним матеріалом було пов'язане з мінімальною виразністю післяопераційного болю у пацієнтів, які отримували ендодонтичне лікування.

зубний_біль

Згідно з результатами систематичного огляду і метааналізу, опублікованими в журналі The Journal of Clinical Medicine, у дорослих пацієнтів, що перенесли ендодонтичне втручання, заповнення каналу кореня зуба гуттаперчею / біокерамічним пломбувальним матеріалом (БПМ) було пов'язано зі значним зниженням інтенсивності короткочасного післяопераційного болю, а також зниженням потреби в анальгетиках та частоти загострень порівняно із заповненням каналу кореня зуба гуттаперчею / традиційним пломбувальним матеріалом (ТПМ) на основі пластмаси. Метою цього дослідження була оцінка інтенсивності післяопераційного болю після пломбування каналу кореня зуба БПМ порівняно з ТПМ.

Під час пошуку рандомізованих досліджень в електронних базах даних було виявлено 682 записи. Було проведено оцінку в підгрупах за такими показниками, як обсяг застосування анальгетиків, частота загострень в різні часові точки після операції (24/48 годин), стан пульпи та потреба у повторному лікуванні. Загалом було відібрано 9 досліджень. Пломбування БПМ супроводжувалося значно нижчою інтенсивністю болю порівняно з пломбуванням ТПМ через 24 години та через 48 годин після втручання.

Крім того, спостерігалися статистично незначущі тенденції на користь пломбування БПМ за такими показниками, як обсяг застосування анальгетиків через 24 години, частота загострень та використання обтураційної техніки через 24 години та 48 годин; статистично незначущі тенденції до зниження інтенсивності післяопераційного болю в зубах з життєздатною пульпою при використанні ТПМ у порівнянні з БПМ через 24 години і 48 годин і до зниження інтенсивності післяопераційного болю в зубах з нежиттєздатною пульпою при використанні БПМ у порівнянні з ТПМ через 8 годин.

У числовому вираженні інтенсивність післяопераційного болю зменшувалася при використанні ТПМ у порівнянні з БПМ через 24 години та 48 годин після повторного лікування. Крім того, інтенсивність післяопераційного болю не відрізнялася в залежності від використаного пломбувального матеріалу при проведенні процедури в рамках одного або кількох відвідувань клініки. Таким чином, інтенсивність післяопераційного болю значуще знижувалася при пломбуванні каналу кореня зуба БПМ порівняно з пломбувальним матеріалом на основі пластмаси.

0 Коментарі
Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua

Завантаження данних ..