EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
алергічний риніт алергічний риніт
алергічний риніт алергічний риніт

Метою проведення цього систематичного огляду та мета-аналізу було виконання оцінки імунологічної та клінічної ефективності та безпеки місцевої назальної імунотерапії (МНІТ) у пацієнтів з алергічним ринітом.

Дивитися все

Стендова доповідь

У осіб з алергічним ринітом місцева назальна імунотерапія є безпечним альтернативним методом імунотерапії алергенами, застосування якого не спричиняє розвитку серйозних побічних ефектів.

Передумови до проведення дослідження

Метою проведення цього систематичного огляду та мета-аналізу було виконання оцінки імунологічної та клінічної ефективності та безпеки місцевої назальної імунотерапії (МНІТ) у пацієнтів з алергічним ринітом.

Методологія

Пошук досліджень, у яких порівнювали проведення МНІТ із плацебо, виконували у таких електронних базах даних, як Embase, Medline та OVID. Встановленими кінцевими точками були поріг назальної провокації, імунологічна оцінка, оцінка потреби у лікарській терапії, оцінка виразності симптомів та потреби у медикаментозному лікуванні (SMS) та загальна оцінка тяжкості симптомів риніту (TNSS). Для проведення мета-аналізу було здійснено об'єднання даних. До мета-аналізу загалом увійшли 20 досліджень, у яких взяли участь 698 пацієнтів.

Результати

Порівняно з контрольною групою, у групі МНІТ було зареєстровано більш виражене покращення оцінки потреби у лікарській терапії, а також оцінок SMS та TNSS (див. таблицю 1).

Не було виявлено статистично значущих відмінностей за такими показниками: концентрація специфічного сироваткового IgE (середня різниця (СР) = 6,35), назального IgE (СР = -0,59) і назального еозинофільного катіонного білка (СР = 7,63). При проведенні МНІТ статистично значно збільшилася лише концентрація сироваткового IgG (СР = 0,45). Після проведення лікування поріг назальної провокації був вищим у пацієнтів із групи МНІТ (СР = 27,30). Розвитку побічних ефектів немає.

Висновок

Проведення місцевої назальної імунотерапії супроводжується зниженням виразності клінічних симптомів та потреби у застосуванні лікарських препаратів, а також підвищенням порога назальної провокації у пацієнтів з алергічним ринітом.

Джерело:

International Forum of Allergy & Rhinology

Стаття:

Local nasal immunotherapy for allergic rhinitis: A systematic review and meta-analysis

Автори:

Navarat Kasemsuk і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: